Ankara İhtisas

Teakwondo

Derslerimiz

Detaylar için İletişim İçin

Teakwondo derslerimizin içeriğiTAEKWONDO VE ÇOCUK :


Tekvando, temel eğitim ve ustalık dönemi olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Temel eğitim, renkli kuşaklarla belirtilmiş 10 kademeden oluşmaktadır. Tekvando dilinde konuşursak bunlara “gıp” deriz. Gıp, derece anlamına gelmektedir. Her 4 ayda bir yapılan kuşak sınavlarında başarı gösteren sporcular bir üst kuşağa yani gıp’a geçerler. Bir diğer dönem olan Ustalık dönemi ise tüm kuşakları yani gıpları başarı ile tamamlamış sporcular; yurt genelinde federasyon tarafından belirlenen ve yılda bir defa düzenlenen “dan” sınavlarına katılırlar ve başarılı oldukları zaman 1 “dan” atlarlar.  “Dan” evre anlamına gelmektedir. Tekvando Kuşakları ve Anlamları Nelerdir? * Beyaz Kuşak * Sarı Kuşak * Yeşil Kuşak * Mavi Kuşak * Kırmızı Kuşak * Siyah Kuşak Tekvando kuşakları ara kuşaklar hariç toplam 6 tanedir. Her bir kuşağın ayrı ayrı anlamı ve rengi vardır. Beyaz Kuşak Masumiyeti ve temizliği ifade eder. Tekvandoya ilk başlayan ve tekvando nedir bilmeyen sporcuların taktığı kuşaktır.   Sarı Kuşak Kök salmak anlamına gelir. Yere atılan tohum nasıl bir süre sonra sürgün ve kök verirse, sarı kemere geçmiş olan sporcu da tekvando dünyasına kök salmış, hazır duruma gelmiş, tekvando nedir sorusuna cevap bulmaya başlamış demektir. Yeşil Kuşak Sürgün vermek ve büyümek anlamına gelir. Tekvandoda sporcu artık tekvando ile ilgili beceriler kazanmaya başlamıştır. Mavi Kuşak Gelişmek anlamına gelir. Bir ağaç nasıl bir süre sonra gelişimi tamamlayıp uzar ve görkemli bir ağaç olursa tekvandocu da artık gelişimini tamamlamış ve olgunlaşmaya başlamıştır. Kırmızı Kuşak Tehlike anlamına gelir. Kırmızı kuşaktaki sporcu artık dikkate alınacak birisi olmuştur. Kendisine saldıranları uyaran ama ikazını dinlemeyip üzerine gelen rakiplerini kolayca bertaraf edecek bir yapıdadır. Siyah Kuşak Olgunluk anlamına gelir. Olgunluğu ve profesyonelliği simgeler. Siyah kemer takan sporcu hem fiziksel olarak mükemmel hem de ruh hali olarak toplum ahlak kurallarının zirvesinde bir kişiliğe erişmiş demektir. Ara kuşaklarda vardır. Bunlar; sarı-yeşil, yeşil-mavi, mavi-kırmızı ve kırmızı-siyahtır.
ANTRENMAN GÜN VE SAATLERİ

Çarşamba

Perşembe

Cumartesi

Pazar

16:30-17:30 16:30-17:30 11:00-12:00 11:00-12:00
12:00-13:00 12:00-13:00
13:00-14:00 13:00-14:00


Dersİçi Fotograflar

img

Hakkımızda

Vizyonumuz Ve Biz

Küçük yaşlardan itibaren sporcu olarak başladığımız, gerek sayısız başarılarımızla gerekse bu süreçte edindiğimiz tecrübelerle beraber bu alanda antrenörlük eğtimlerini tamamlamış ekibimiz alanında uzman eğitmenler ile kendimizi geliştirme yolunda sizlere en kaliteli eğitimi sunmaktadır.

Eğitim Verdiğimiz Yerler ve Lokasyonumuz

Eğitimlerimizi Ankara'nın merkezinde bulunan gerek hijyeniyle gerek tesisiyle herkesin memnun olduğu Ayten Şaban DİRİ Sporkompleksi'inde yarı olimpik yüzme havuzunda yapmaktayız. Havuzumuz 5 kulvardan oluşup 25 metrelik kulvarlara sahiptir. Eğitimin kademeli, verimli ve kaliteli geçmesi adına hem 120 cm ve 140 cm derinliğe sahip iki tarafı vardır.

İletişim İçin

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Phone

0(554) 533 19 10Whatsapp

0(554) 533 19 10

Adres

Ayten Şaban Diri Spor Kompleksi Mutlukent Mah. 2031 Sok. No:3/2 Beysukent, 06061 Çankaya/Ankara